Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Transform your look this Halloween with the Sherbet Straight Bob Hair Wig in vibrant pink. This stunning short-length wig is perfect for adding a pop of colour to your costume, making it an ideal accessory for various characters. Enjoy the ease of wearing and removing this wig, ensuring a hassle-free experience.
Adult Pink Sherbet Wig is a beautiful, short length character wig
Great for many costumes
Easy to put on and take
One size fits most
NOTE: Wig cap not included
| Part Number | 92588PK |
|---|---|
| Advanced Features | Reusable |
| Advanced Features | Reusable |
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years), Adult (18+) |
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years), Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Pink |
| Colour(s) | Pink |
| Costume Accessory Type | Wig |
| Costume Accessory Type | Wig |
|---|---|
| Holiday | Halloween |
| Holiday | Halloween |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 24.04 cm |
| Package Depth (cm) | 24.04 cm |
| Package Depth (in) | 9.46 in |
| Package Depth (in) | 9.46 in |
| Package Height (cm) | 1.50 cm |
| Package Height (cm) | 1.50 cm |
| Package Height (in) | 0.59 in |
| Package Height (in) | 0.59 in |
| Package Weight (kg) | 0.17 kg |
| Package Weight (kg) | 0.17 kg |
| Package Weight (lb) | 0.37 lb |
| Package Weight (lb) | 0.37 lb |
| Package Width (cm) | 16.02 cm |
| Package Width (cm) | 16.02 cm |
| Package Width (in) | 6.31 in |
| Package Width (in) | 6.31 in |
| Percentage Recycled Content of Total Weight | 0 |
| Primary Material | Plastic |
| Primary Material | Plastic |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Halloween |
| Theme | Halloween |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
