Amscan
Pick up available 12:00 p.m., May 11
Only 6 left
Define your sassy cat look with our Sophisticated Cat Tail. This elegant accessory is soft and black, featuring a belt loop and black marabou tuft tip with tinsel accents.
Define your sassy cat look with our Sophisticated Cat Tail
This elegant accessory is soft and black, featuring a belt loop and black marabou tuft tip with tinsel accents
Fits most teens and adults
For ages 14 and up
Intended for adult use only
Size: 20-in (50.8-cm)
Category: Tails
Colour: Black
| Part Number | F70229-NS |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years), Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black |
| Costume Accessory Type | Tails |
| Holiday | Halloween |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 4.57 cm |
| Package Depth (in) | 1.80 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 21.72 cm |
| Package Height (in) | 8.55 in |
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (lb) | 0.07 lb |
| Package Width (cm) | 19.81 cm |
| Package Width (in) | 7.80 in |
| Percentage Recycled Content of Total Weight | 0 |
| Primary Material | Fabric |
| Size | One Size |
| Theme | Animals & Wildlife, Cats |
$47.96
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
