Proudly Canadian
Amscan
Pick up available 12:00 p.m., May 11
Only 5 left
Brighten up your Easter or any festive gathering with the Springtime Blooms Plastic Table Cover. This charming floral plastic table cover features delightful floral designs along the edges, adding a touch of color and joy to your celebrations. Perfect for creating a cheerful and inviting atmosphere for your guests.
This Springtime Blooms Table Cover is white and features frolicking flower along the edges
Spring-like and playful, this plastic table cover is perfect to add colour and cheer to a meal or any celebration
Made of plastic
Measures 54in wide x 102" (137.2 x 259.1 cm)
| Part Number | AM572985 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Length (cm) | 259.08 cm |
| Assembled Length (ft) | 8.50 ft |
| Assembled Length (in) | 102.00 in |
| Assembled Width (cm) | 137.16 cm |
| Assembled Width (in) | 54.00 in |
| Assembled Width (mm) | 1371.60 mm |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Blue, Green, Pink, Yellow |
| Fabric Thickness (in) | 0.01 in |
|---|---|
| Fabric Thickness (mm) | 0.25 mm |
| Holiday | Easter |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 39.88 cm |
| Package Depth (in) | 15.70 in |
| Package Height (cm) | 0.25 cm |
| Package Height (in) | 0.10 in |
| Package Weight (kg) | 0.11 kg |
| Package Weight (lb) | 0.24 lb |
| Package Width (cm) | 19.05 cm |
| Package Width (in) | 7.50 in |
| Pattern Type | Other |
| Primary Material | Plastic |
| Product Use(s) | Indoor, Outdoor |
| Shape | Rectangle |
| Table Linen Type | Table Cover |
| Theme | Easter, Spring, Mother's Day |
$178.46$181.96
