Proudly Canadian
Wilton
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Corrugated box meant for transporting cakes or cupcakes
White and square shaped 10 inches by 10 inches by 5 inches
Gives your baked goods that bakery style look
| Part Number | 191006406 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 14.64 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.48 ft |
| Assembled Height (in) | 5.76 in |
| Assembled Length (cm) | 29.09 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.95 ft |
| Assembled Length (in) | 11.45 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.35 kg |
| Assembled Weight (lb) | 0.78 lb |
|---|---|
| Assembled Width (cm) | 29.09 cm |
| Assembled Width (in) | 11.45 in |
| Assembled Width (mm) | 290.88 mm |
| Bakeware Type | Macaron Sheet |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour | White |
| Consumer Pack Size | 2 |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 1.65 cm |
| Package Depth (in) | 0.65 in |
| Package Height (cm) | 60.83 cm |
| Package Height (in) | 23.95 in |
| Package Weight (kg) | 0.60 kg |
| Package Weight (lb) | 1.32 lb |
| Package Width (cm) | 32.00 cm |
| Package Width (in) | 12.60 in |
| Primary Material | Paper |
| Shape | Square |
| Theme | 1990s |
