Proudly Canadian
Amscan
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.These stylish beverage napkins feature a large number "40" and the phrase "Happy Birthday" in an eye-catching black, gold and silver sparkling design. Perfect for keeping drinks from leaving rings on tables at your 40th birthday bash, the napkins add a touch of festive flair while helping keep your party space neat and tidy. Guests are sure to notice and comment on the attractive design as they grab a napkin,sparking birthday smiles all around.
Keep a stack of Sparkling Celebration 40th Birthday Beverage Napkins by the bar to hand out with cocktails at your 40th birthday party
Printed with an eye-catching "40" and a border of dazzling gold and silver bubbles, they're fit for a sparkling celebration
Material: 2-ply paper
Size: 5" x 5" when folded
Includes 16 per pack
| Part Number | 501545 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | FSC Certified |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black, Gold |
| Milestone | 40th Birthday |
| Number of Pieces | 16 |
| Number of Ply | 2 |
| Number of Sheets | 1 |
| Occasion | Birthday |
| Package Depth (cm) | 12.70 cm |
|---|---|
| Package Depth (in) | 5.00 in |
| Package Height (cm) | 1.52 cm |
| Package Height (in) | 0.60 in |
| Package Weight (kg) | 0.05 kg |
| Package Weight (lb) | 0.10 lb |
| Package Width (cm) | 12.70 cm |
| Package Width (in) | 5.00 in |
| Recycled Content Percentage | 0 |
| Shape | Square |
| Sheet Length (cm) | 12.70 cm |
| Sheet Length (in) | 5.00 in |
| Sheet Width (cm) | 12.70 cm |
| Sheet Width (in) | 5.00 in |
| Theme | Birthday |
| Tissue/Napkin/Towel Type | Paper Napkins |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
