Skeleton Adult Black Bone Gloves feature anatomically correct bone prints
Mid-length gloves offer a comfortable fit
Size: 13" L
Made of 100% synthetic material
| Part Number | 841438 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years) |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black, White |
| Costume Accessory Type | Gloves |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 4.49 cm |
| Package Depth (in) | 1.77 in |
| Package Height (cm) | 1.06 cm |
| Package Height (in) | 0.42 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.05 kg |
| Package Weight (lb) | 0.12 lb |
| Package Width (cm) | 2.12 cm |
| Package Width (in) | 0.83 in |
| Primary Material | Polyester |
| Size | One Size |
| Theme | No Theme |
Originally posted on partycity.com
