Amscan
Orange
Pick up available 12:00 p.m., Mar 25
Bandana can serve a range of functions from a vibrant outfit accessory to a multipurpose outdoor tool
Classic paisley print
Hemmed edges provide a smooth feel
Combine the bandana with hair ties (sold separately) or spare string to create a DIY face mask that'll keep you protected
Handy item to have around the house that's easy to wash and store until the next time you need it
Size: 20" square
| Part Number | CP0005OR |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years), Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Orange |
| Costume Accessory Type | Bandanas |
| Holiday | Halloween |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 20.00 cm |
| Package Depth (in) | 7.87 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 1.00 cm |
| Package Height (in) | 0.39 in |
| Package Weight (kg) | 0.01 kg |
| Package Weight (lb) | 0.02 lb |
| Package Width (cm) | 15.00 cm |
| Package Width (in) | 5.91 in |
| Primary Material | Fabric |
| Size | One Size |
| Theme | Barbie |
$79.96
Originally posted on canadiantire.ca
No, I do not recommend this product.
