Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Enjoy your St. Patrick's Day refreshments on the move with this festive Rainbow Icon Mason Cup
This plastic bottle resembles a classic mason jar and features rainbow, shamrock and gold coin designs
It has a screw-on top and a reusable straw so you can sip on the move, spill free
| Part Number | 3903259 |
|---|---|
| Capacity (ml) | 400.00 ml |
| Capacity (oz) | 14 fl oz (US) |
| Colour | Green |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Drinkware Type | Water Bottle |
| Holiday | St. Patrick's Day |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 17.65 cm |
| Package Depth (in) | 6.95 in |
| Package Height (cm) | 7.75 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 3.05 in |
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Width (cm) | 13.46 cm |
| Package Width (in) | 5.30 in |
| Pattern Type | Graphic/Logo |
| Primary Material | Plastic |
| Product Height (cm) | 13.48 cm |
| Product Height (in) | 5.31 in |
| Product Length (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (ft) | 0.26 ft |
| Product Use(s) | Cold Food/Drink |
| Product Weight (g) | 10.00 g |
| Product Weight (ml) | 10.00 ml |
| Product Weight (oz) | 0.35 oz |
| Product Width (cm) | 7.62 cm |
| Product Width (in) | 3.00 in |
| Theme | St. Patrick's Day |
