Rainbow Moments
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Whether you are having a picnic, BBQ or any get together this summer, these dinner plates are the perfect addition
These dinner plates are white with a red and white gingham border
Made of paper
| Part Number | TP9-SG-08 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Red |
| Disposable Dish Type | Plates |
| Number of Pieces | 8 |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 2.10 cm |
| Package Depth (in) | 0.83 in |
| Package Height (cm) | 22.86 cm |
| Package Height (in) | 9.00 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.12 kg |
| Package Weight (lb) | 0.27 lb |
| Package Width (cm) | 22.86 cm |
| Package Width (in) | 9.00 in |
| Primary Material | Paper |
| Product Capacity (gal) | 0.22 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.83 l |
| Product Height (cm) | 22.86 cm |
| Product Height (in) | 9.00 in |
| Product Length (cm) | 2.10 cm |
| Product Length (ft) | 0.07 ft |
| Product Use(s) | General Use |
| Product Weight (g) | 124.00 g |
| Product Weight (ml) | 124.00 ml |
| Product Weight (oz) | 4.37 oz |
| Product Width (cm) | 22.86 cm |
| Product Width (in) | 9.00 in |
| Shape | Round |
| Theme | Summer |
