Wilton
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Wilton White Buttercream Icing Mix can that be mixed to desired consistency for custom spreading and decorating
Makes enough buttercream frosting for an 8" 2 layer cake
Classic buttercream flavour
Net Weight: 14 oz
| Part Number | 190200984 |
|---|---|
| Advanced Features | Kosher |
| Certifications | Kosher |
| Flavour | Other |
| Gum and Candy Type | Hard Candy |
| Ingredients | Sugars |
| Net Weight (g) | 396.00 g |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 4.45 cm |
| Package Depth (in) | 1.75 in |
| Package Height (cm) | 18.80 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 7.40 in |
| Package Weight (kg) | 0.44 kg |
| Package Weight (lb) | 0.98 lb |
| Package Width (cm) | 14.22 cm |
| Package Width (in) | 5.60 in |
| Primary Colour | White |
| Product Weight (g) | 396.00 g |
| Shelf Life (months) | 18 mo |
| Theme | Not Applicable |
Originally posted on partycity.com
