Wilton
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Wilton Recipe Right Large Loaf Pan lets you can bake a loaf of banana bread on a whim or whip up a meatloaf for tonight's dinner
Great for sweet and savory breads, your favourite pound cake, and meatloaf dishes
Non-stick for easy release and quick cleanup
Size: 9.2" x 5.2" x 2.7" (23.5 x 13.3 x 6.9 cm)
| Part Number | 191003160 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | Non-Stick |
| Assembled Height (cm) | 26.92 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.88 ft |
| Assembled Height (in) | 10.60 in |
| Assembled Length (cm) | 6.93 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.23 ft |
| Assembled Length (in) | 2.73 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.31 kg |
| Assembled Weight (lb) | 0.69 lb |
|---|---|
| Assembled Width (cm) | 15.62 cm |
| Assembled Width (in) | 6.15 in |
| Assembled Width (mm) | 156.21 mm |
| Bakeware Type | Loaf Pan |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour | Silver |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Package Depth (cm) | 6.93 cm |
| Package Depth (in) | 2.73 in |
| Package Height (cm) | 26.92 cm |
| Package Height (in) | 10.60 in |
| Package Weight (kg) | 0.31 kg |
| Package Weight (lb) | 0.69 lb |
| Package Width (cm) | 15.62 cm |
| Package Width (in) | 6.15 in |
| Primary Material | Metal |
| Shape | Rectangle |
| Theme | No Theme |
