Amscan
Pick up available 12:00 p.m., May 28
50th Anniversary Cake Topper is shaped like cursive letters that spell out "50 Years"
The cake decoration has a mirror effect and comes in elegant gold to match other gold party decorations
Simply place this topper on the top of your dessert to add an elegant and decorative touch during a special 50th anniversary party or cocktail party
Measures 4.2" x 6.7"
| Part Number | AM100055 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 0.13 cm |
| Assembled Height (cm) | 0.13 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.00 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.00 ft |
| Assembled Height (in) | 0.05 in |
| Assembled Height (in) | 0.05 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 20.32 cm |
| Assembled Length (cm) | 20.32 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.67 ft |
| Assembled Length (ft) | 0.67 ft |
| Assembled Length (in) | 8 in |
| Assembled Length (in) | 8 in |
| Assembled Width (cm) | 13.97 cm |
| Assembled Width (cm) | 13.97 cm |
| Assembled Width (in) | 5.50 in |
| Assembled Width (in) | 5.50 in |
| Assembled Width (mm) | 139.70 mm |
| Assembled Width (mm) | 139.70 mm |
| Batteries Required Quantity | 0 |
| Batteries Required Quantity | 0 |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Gold |
| Colour(s) | Gold |
| Decoration Type | Cake Decoration |
| Decoration Type | Cake Decoration |
| License Name | Other |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Plastic |
| Material(s) | Plastic |
| Milestone | 50th Anniversary |
| Milestone | 50th Anniversary |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 20.32 cm |
| Package Depth (cm) | 20.32 cm |
| Package Depth (in) | 8.00 in |
| Package Depth (in) | 8.00 in |
| Package Height (cm) | 0.13 cm |
| Package Height (cm) | 0.13 cm |
| Package Height (in) | 0.05 in |
| Package Height (in) | 0.05 in |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (lb) | 0.04 lb |
| Package Weight (lb) | 0.04 lb |
| Package Width (cm) | 13.97 cm |
| Package Width (cm) | 13.97 cm |
| Package Width (in) | 5.50 in |
| Package Width (in) | 5.50 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Gold |
| Primary Colour | Gold |
| Product Use(s) | Decorative |
| Product Use(s) | Decorative |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Anniversary |
| Theme | Anniversary |
$31.96
