Unique
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores
Sign up to receive a notification when this product is back in stock.Serve guests tasty treats and appetizers on these 'Celebrate' foil-stamped appetizer plates
Rectangular black paper plates featuring 'Celebrate' in gold foil, hot-stamped script letters
Perfect for serving appetizers and finger foods
Stack them at the buffet table or hand them out to guests
Package includes 8 plates, each measuring 9" x 6" (22.8 x 15.2 cm)
| Part Number | 41958 |
|---|---|
| Advanced Features | Stackable |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black, Gold |
| Disposable Dish Type | Plates |
| Number of Pieces | 8 |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 0.47 cm |
| Package Depth (in) | 0.19 in |
| Package Height (cm) | 15.88 cm |
| Package Height (in) | 6.25 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Width (cm) | 23.50 cm |
| Package Width (in) | 9.25 in |
| Primary Material | Paper |
| Product Capacity (gal) | 0.07 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.25 l |
| Product Height (cm) | 0.97 cm |
| Product Height (in) | 0.38 in |
| Product Length (cm) | 22.86 cm |
| Product Length (ft) | 0.75 ft |
| Product Use(s) | General Use |
| Product Weight (g) | 90.00 g |
| Product Weight (ml) | 90.00 ml |
| Product Weight (oz) | 3.17 oz |
| Product Width (cm) | 15.24 cm |
| Product Width (in) | 6.00 in |
| Shape | Other |
| Theme | No Theme |
