Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Happy Retirement Celebration Banner celebrates all those years of hard work
Large "Happy Retirement! " message is featured with a border of colourful dots
Display it indoors or out at the retirement party
Made from reusable plastic
Dimensions: 65" x 33.5"
Suitable for indoor or outdoor use
| Part Number | 120221 |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 0.10 cm |
| Assembled Height (cm) | 0.10 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.00 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.00 ft |
| Assembled Height (in) | 0.04 in |
| Assembled Height (in) | 0.04 in |
| Assembled Length (cm) | 10.50 cm |
| Assembled Length (cm) | 10.50 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.34 ft |
| Assembled Length (ft) | 0.34 ft |
|---|---|
| Assembled Length (in) | 4 1/8 in |
| Assembled Length (in) | 4 1/8 in |
| Assembled Width (cm) | 6.90 cm |
| Assembled Width (cm) | 6.90 cm |
| Assembled Width (in) | 2.72 in |
| Assembled Width (in) | 2.72 in |
| Assembled Width (mm) | 69.00 mm |
| Assembled Width (mm) | 69.00 mm |
| Batteries Required Quantity | 0 |
| Batteries Required Quantity | 0 |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Colour(s) | Blue, Green, Red, Yellow |
| Colour(s) | Blue, Green, Red, Yellow |
| License Name | Other |
| Light Bulb Colour(s) | Assorted |
| Light Bulb Colour(s) | Assorted |
| Light Bulb Type | Other |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Plastic |
| Material(s) | Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 26.67 cm |
| Package Depth (cm) | 26.67 cm |
| Package Depth (in) | 10.50 in |
| Package Depth (in) | 10.50 in |
| Package Height (cm) | 0.25 cm |
| Package Height (cm) | 0.25 cm |
| Package Height (in) | 0.10 in |
| Package Height (in) | 0.10 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 17.53 cm |
| Package Width (cm) | 17.53 cm |
| Package Width (in) | 6.90 in |
| Package Width (in) | 6.90 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Other |
| Primary Colour | Other |
| Product Use(s) | Decor |
| Product Use(s) | Decor |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Rectangle |
| Shape | Rectangle |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Birthday |
| Theme | Birthday |
| Wattage | 0 W |
| Wattage | 0 W |
