Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.It's a Cake Topper tops off the perfect cake
Metallic gold cake topper reads "It's A..." in an artistic script font with heart detail
Sits upon two stakes that help keep the topper in place even through transit
Place it on top of any dessert display for a picture-perfect scene
| Part Number | 100112 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 1.40 cm |
| Assembled Height (cm) | 1.40 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.05 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.05 ft |
| Assembled Height (in) | 0.55 in |
| Assembled Height (in) | 0.55 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 21.11 cm |
| Assembled Length (cm) | 21.11 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.69 ft |
| Assembled Length (ft) | 0.69 ft |
| Assembled Length (in) | 8 1/4 in |
| Assembled Length (in) | 8 1/4 in |
| Assembled Width (cm) | 18.03 cm |
| Assembled Width (cm) | 18.03 cm |
| Assembled Width (in) | 7.10 in |
| Assembled Width (in) | 7.10 in |
| Assembled Width (mm) | 180.34 mm |
| Assembled Width (mm) | 180.34 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Gold |
| Colour(s) | Gold |
| Decoration Type | Cupcake Topper |
| Decoration Type | Cupcake Topper |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper |
| Material(s) | Paper |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Baby Shower |
| Occasion | Baby Shower |
| Package Depth (cm) | 9.41 cm |
| Package Depth (cm) | 9.41 cm |
| Package Depth (in) | 3.70 in |
| Package Depth (in) | 3.70 in |
| Package Height (cm) | 1.40 cm |
| Package Height (cm) | 1.40 cm |
| Package Height (in) | 0.55 in |
| Package Height (in) | 0.55 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 4.51 cm |
| Package Width (cm) | 4.51 cm |
| Package Width (in) | 1.78 in |
| Package Width (in) | 1.78 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Gold |
| Primary Colour | Gold |
| Product Use(s) | Decorative |
| Product Use(s) | Decorative |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Die cut |
| Shape | Die cut |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Baby Shower, Gender Reveal |
| Theme | Baby Shower, Gender Reveal |
