Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.You're proud to be Irish, and it really shows when you adorn yourself with St. Patrick's Day Tattoos
Includes colourful shamrocks, leprechauns, fun sayings, and more
Great as party favours and classroom giveaways
Includes application instructions
Easily removed with baby oil or rubbing alcohol
Made of rubber
Dimensions: 14 1/4" x 8"
Includes 120 Individual tattoos per pack
| Part Number | 394941 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+), Kids (5-13 Years), Youth (13-18 Years) |
| Age Group(s) | Adult (18+), Kids (5-13 Years), Youth (13-18 Years) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Green |
| Colour(s) | Green |
| Costume Accessory Type | Tattoos |
| Costume Accessory Type | Tattoos |
|---|---|
| Holiday | St. Patrick's Day |
| Holiday | St. Patrick's Day |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 36.07 cm |
| Package Depth (cm) | 36.07 cm |
| Package Depth (in) | 14.20 in |
| Package Depth (in) | 14.20 in |
| Package Height (cm) | 0.25 cm |
| Package Height (cm) | 0.25 cm |
| Package Height (in) | 0.10 in |
| Package Height (in) | 0.10 in |
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Width (cm) | 20.32 cm |
| Package Width (cm) | 20.32 cm |
| Package Width (in) | 8.00 in |
| Package Width (in) | 8.00 in |
| Primary Material | Paper |
| Primary Material | Paper |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | St. Patrick's Day |
| Theme | St. Patrick's Day |
