Amscan
Pick up available 12:00 p.m., May 29
Only 1 left
Celebrate your baby shower or gender reveal party with the charming 'Oh Baby' Wooden Guest Book Baby Blocks Decoration. These delightful blocks provide a unique way for guests to leave heartfelt messages and well-wishes, creating a cherished keepsake that will be treasured for years.
Includes six blocks that spell out 'Oh Baby'
Perfect for baby showers and gender reveal parties
Guests can leave messages and send love
Durable wooden construction for lasting memories
| Part Number | OB-124-PC |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Brightness | 50 |
| Brightness | 50 |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Closure Type | Not Applicable |
| Closure Type | Not Applicable |
| Colour | Tan |
| Colour | Tan |
|---|---|
| Envelope Sizes | Not Applicable |
| Envelope Type | Not Applicable |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 32.56 cm |
| Package Depth (cm) | 32.56 cm |
| Package Depth (in) | 12.82 in |
| Package Depth (in) | 12.82 in |
| Package Height (cm) | 11.51 cm |
| Package Height (cm) | 11.51 cm |
| Package Height (in) | 4.53 in |
| Package Height (in) | 4.53 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 5.92 cm |
| Package Width (cm) | 5.92 cm |
| Package Width (in) | 2.33 in |
| Package Width (in) | 2.33 in |
| Paper Finish | Flat |
| Paper Finish | Flat |
| Paper Rule Type | Not Applicable |
| Paper Rule Type | Not Applicable |
| Paper Size | Memo |
| Paper Size | Memo |
| Paper Type | Loose Leaf |
| Paper Type | Loose Leaf |
| Paper Weight (lbs) | 0.50 lb |
| Paper Weight (lbs) | 0.50 lb |
| Product Depth (cm) | 0.00 cm |
| Product Depth (cm) | 0.00 cm |
| Product Depth (in) | 0.00 in |
| Product Depth (in) | 0.00 in |
| Product Height (cm) | 16.51 cm |
| Product Height (cm) | 16.51 cm |
| Product Height (in) | 6.50 in |
| Product Height (in) | 6.50 in |
| Product Length (cm) | 35.56 cm |
| Product Length (cm) | 35.56 cm |
| Product Length (ft) | 1.17 ft |
| Product Length (ft) | 1.17 ft |
| Product Weight (g) | 304.30 g |
| Product Weight (g) | 304.30 g |
| Product Weight (kg) | 0.30 kg |
| Product Weight (kg) | 0.30 kg |
| Product Weight (lb) | 0.67 lb |
| Product Weight (lb) | 0.67 lb |
| Product Width (cm) | 10.92 cm |
| Product Width (cm) | 10.92 cm |
| Product Width (in) | 4.30 in |
| Product Width (in) | 4.30 in |
| Reams/Case | 0 |
| Reams/Case | 0 |
| Recycled Content Percentage | 0 |
| Recycled Content Percentage | 0 |
$49.96
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
