Party Tipsy Buzzed Ice Tray is great for making ice cubes
Silicone tray is perfect for any party, dinner or celebration
Freezer safe and dishwasher safe
| Part Number | 928424 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Red |
| Colour(s) | Red |
| Disposable Dish Type | Bowls |
| Disposable Dish Type | Bowls |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 17.78 cm |
| Package Depth (cm) | 17.78 cm |
| Package Depth (in) | 7.00 in |
| Package Depth (in) | 7.00 in |
| Package Height (cm) | 3.18 cm |
| Package Height (cm) | 3.18 cm |
| Package Height (in) | 1.25 in |
| Package Height (in) | 1.25 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 13.21 cm |
| Package Width (cm) | 13.21 cm |
| Package Width (in) | 5.20 in |
| Package Width (in) | 5.20 in |
| Primary Material | Plastic |
| Primary Material | Plastic |
| Product Capacity (gal) | 0.00 gal (US) |
| Product Capacity (gal) | 0.00 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.00 l |
| Product Capacity (l) | 0.00 l |
| Product Height (cm) | 3.18 cm |
| Product Height (cm) | 3.18 cm |
| Product Height (in) | 1.25 in |
| Product Height (in) | 1.25 in |
| Product Length (cm) | 17.78 cm |
| Product Length (cm) | 17.78 cm |
| Product Length (ft) | 0.58 ft |
| Product Length (ft) | 0.58 ft |
| Product Use(s) | Cold Food/Drink |
| Product Use(s) | Cold Food/Drink |
| Product Weight (g) | 0.07 g |
| Product Weight (g) | 0.07 g |
| Product Weight (ml) | 0.07 ml |
| Product Weight (ml) | 0.07 ml |
| Product Weight (oz) | 0.00 oz |
| Product Weight (oz) | 0.00 oz |
| Product Width (cm) | 13.21 cm |
| Product Width (cm) | 13.21 cm |
| Product Width (in) | 5.20 in |
| Product Width (in) | 5.20 in |
| Shape | Square |
| Shape | Square |
| Theme | General Party |
| Theme | General Party |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
