Disney
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.1st Birthday Minnie Mouse Bib features Minnie Mouse in a pink dress, a pink bow, and blue shoes on a white background with pink hearts and mouse ears
Plastic bib attaches behind the neck with a hook-and-loop closure and features a "1st Birthday" headline
Measures: 10" x 14.5"
Made from plastic
Includes a hook-and-loop closure
NOTE: Not for children under 1 year
| Part Number | 431834 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Infant (3-12 Months), Kids (5-13 Years), Toddler (1-5 Years), Youth (13-18 Years) |
| Age Group(s) | Infant (3-12 Months), Kids (5-13 Years), Toddler (1-5 Years), Youth (13-18 Years) |
| Character Name(s) | Minnie Mouse |
| Character Name(s) | Minnie Mouse |
| Colour(s) | Black, Blue, Pink, White |
| Colour(s) | Black, Blue, Pink, White |
| Costume Accessory Type | Bandanas |
| Costume Accessory Type | Bandanas |
|---|---|
| Holiday | Holiday |
| Holiday | Holiday |
| Milestone | 1st Birthday |
| Milestone | 1st Birthday |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Birthday |
| Occasion | Birthday |
| Package Depth (cm) | 21.59 cm |
| Package Depth (cm) | 21.59 cm |
| Package Depth (in) | 8.50 in |
| Package Depth (in) | 8.50 in |
| Package Height (cm) | 0.25 cm |
| Package Height (cm) | 0.25 cm |
| Package Height (in) | 0.10 in |
| Package Height (in) | 0.10 in |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (lb) | 0.05 lb |
| Package Weight (lb) | 0.05 lb |
| Package Width (cm) | 26.92 cm |
| Package Width (cm) | 26.92 cm |
| Package Width (in) | 10.60 in |
| Package Width (in) | 10.60 in |
| Primary Material | Vinyl |
| Primary Material | Vinyl |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Birthday, Birthday Party, Minnie Mouse |
| Theme | Birthday, Birthday Party, Minnie Mouse |
