Rainbow Moments
Pick up available 12:00 p.m., May 27
Only 1 left
Add a touch of elegance to your celebration with these Gold Acrylic Letterboard Cake Toppers. Perfect for personalizing cakes, these shiny toppers allow you to spell out names or special messages, making any occasion memorable.
Personalize your cake with these shiny Gold Acrylic Letters Cake Topper
Spell the guest of honour's name or a phrase like Happy Birthday, Cheers, Best Day, Make a Wish, Bravo, Yay, Baby, etc.
Includes 56 reusable acrylic letters per pack
Contains three letters of the following: A, E, I, O, S, T, two letters of the following: B, C, D, F, G, H, J, K, L, M, N, P, R, U, V, W, X, Y, and one letter of the following: Q, Z
| Part Number | CTP-AAG=56 |
|---|---|
| Accessories List | Ornaments |
| Accessories List | Ornaments |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 12.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 12.00 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.39 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.39 ft |
| Assembled Height (in) | 4.72 in |
| Assembled Height (in) | 4.72 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 0.20 cm |
| Assembled Length (cm) | 0.20 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.01 ft |
| Assembled Length (ft) | 0.01 ft |
| Assembled Length (in) | 0 1/8 in |
| Assembled Length (in) | 0 1/8 in |
| Assembled Width (cm) | 2.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 2.00 cm |
| Assembled Width (in) | 0.79 in |
| Assembled Width (in) | 0.79 in |
| Assembled Width (mm) | 20.00 mm |
| Assembled Width (mm) | 20.00 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Colour(s) | Gold |
| Colour(s) | Gold |
| Decoration Type | Cake Decoration |
| Decoration Type | Cake Decoration |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Acrylic |
| Material(s) | Acrylic |
| Number of Pieces | 56 |
| Number of Pieces | 56 |
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 2.50 cm |
| Package Depth (cm) | 2.50 cm |
| Package Depth (in) | 0.98 in |
| Package Depth (in) | 0.98 in |
| Package Height (cm) | 15.00 cm |
| Package Height (cm) | 15.00 cm |
| Package Height (in) | 5.91 in |
| Package Height (in) | 5.91 in |
| Package Weight (kg) | 0.10 kg |
| Package Weight (kg) | 0.10 kg |
| Package Weight (lb) | 0.22 lb |
| Package Weight (lb) | 0.22 lb |
| Package Width (cm) | 10.50 cm |
| Package Width (cm) | 10.50 cm |
| Package Width (in) | 4.13 in |
| Package Width (in) | 4.13 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Gold |
| Primary Colour | Gold |
| Product Use(s) | Decorative |
| Product Use(s) | Decorative |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | No Theme |
| Theme | No Theme |
$31.96
