Marvel
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Wield the power of the infinity stones with this Adult Avengers End Game Thanos Infinity Gauntlet
With this accessory you can be as strong as Thanos himself
Made of Plastic
One size fits most
Care instructions: Spot clean
| Part Number | 8406376 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Costume Accessory Type | Weapon |
| Costume Accessory Type | Weapon |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 24.83 cm |
| Package Depth (cm) | 24.83 cm |
| Package Depth (in) | 9.78 in |
| Package Depth (in) | 9.78 in |
| Package Height (cm) | 2.54 cm |
| Package Height (cm) | 2.54 cm |
| Package Height (in) | 1.00 in |
| Package Height (in) | 1.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.20 kg |
| Package Weight (kg) | 0.20 kg |
| Package Weight (lb) | 0.45 lb |
| Package Weight (lb) | 0.45 lb |
| Package Width (cm) | 25.40 cm |
| Package Width (cm) | 25.40 cm |
| Package Width (in) | 10.00 in |
| Package Width (in) | 10.00 in |
| Primary Material | Latex |
| Primary Material | Latex |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Superhero |
| Theme | Superhero |
