Marvel
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Become as strong as Thanos himself with this Adult Avengers Infinity War Thanos Costume Accessory Kit
No one will be able to match this type of power
Made of Plastic
One size fits most
Care instructions: Spot clean
| Part Number | 8406372 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Thanos |
| Character Name(s) | Thanos |
| Colour(s) | Black, Blue |
| Colour(s) | Black, Blue |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
|---|---|
| Holiday | Halloween |
| Holiday | Halloween |
| Number of Pieces | 2 |
| Number of Pieces | 2 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 43.18 cm |
| Package Depth (cm) | 43.18 cm |
| Package Depth (in) | 17.00 in |
| Package Depth (in) | 17.00 in |
| Package Height (cm) | 8.89 cm |
| Package Height (cm) | 8.89 cm |
| Package Height (in) | 3.50 in |
| Package Height (in) | 3.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.34 kg |
| Package Weight (kg) | 0.34 kg |
| Package Weight (lb) | 0.75 lb |
| Package Weight (lb) | 0.75 lb |
| Package Width (cm) | 27.94 cm |
| Package Width (cm) | 27.94 cm |
| Package Width (in) | 11.00 in |
| Package Width (in) | 11.00 in |
| Primary Material | Latex |
| Primary Material | Latex |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | TV & Movie, Superhero, Avengers |
| Theme | TV & Movie, Superhero, Avengers |
