Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Adult Baroque Lace Stockings features micro net lace with a stylish all-over floral pattern
Sheer and sexy, these lace stockings are great for masquerade costumes or burlesque costumes
Made from 93% nylon and 7% spandex
One size fits up to women's size 8
Hand wash cold and line dry
Intended for adult use only
| Part Number | 845194 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black |
| Colour(s) | Black |
| Costume Accessory Type | Tights |
| Costume Accessory Type | Tights |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 20.32 cm |
| Package Depth (cm) | 20.32 cm |
| Package Depth (in) | 8.00 in |
| Package Depth (in) | 8.00 in |
| Package Height (cm) | 0.76 cm |
| Package Height (cm) | 0.76 cm |
| Package Height (in) | 0.30 in |
| Package Height (in) | 0.30 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 10.16 cm |
| Package Width (cm) | 10.16 cm |
| Package Width (in) | 4.00 in |
| Package Width (in) | 4.00 in |
| Primary Material | Nylon |
| Primary Material | Nylon |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Halloween |
| Theme | Halloween |
Originally posted on partycity.com
