Amscan
Pick up available 12:00 p.m., May 29
Only 4 left
Transform into a hilarious bull rider this Halloween with the Adult Bull Rider White/Brown Inflatable Costume. This eye-catching inflatable costume is perfect for parties and events, ensuring you stand out in the crowd. The adult inflatable costume inflates quickly, providing a funny and comfortable experience throughout your festivities.
Inflatable Bull Rider Ride-On Halloween Costume includes inflatable jumpsuit, fan, and attached battery pack
Slip on the jumpsuit, turn on the fan, and watch the costume inflate in seconds
Whether you're walking, dancing, or sitting, the continuously blowing fan adjusts to your movement for constant comfort
Adult standard size
| Part Number | 8409482 |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Bull |
| Character Name(s) | Bull |
| Colour(s) | Brown, White |
| Colour(s) | Brown, White |
| Gender | Male |
| Gender | Male |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 20.32 cm |
| Package Depth (cm) | 20.32 cm |
| Package Depth (in) | 8.00 in |
| Package Depth (in) | 8.00 in |
| Package Height (cm) | 4.57 cm |
| Package Height (cm) | 4.57 cm |
| Package Height (in) | 1.80 in |
| Package Height (in) | 1.80 in |
| Package Weight (kg) | 0.50 kg |
| Package Weight (kg) | 0.50 kg |
| Package Weight (lb) | 1.10 lb |
| Package Weight (lb) | 1.10 lb |
| Package Width (cm) | 15.88 cm |
| Package Width (cm) | 15.88 cm |
| Package Width (in) | 6.25 in |
| Package Width (in) | 6.25 in |
| Pieces Included | Costume |
| Pieces Included | Costume |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Halloween, Animals & Wildlife, Inflatable |
| Theme | Halloween, Animals & Wildlife, Inflatable |
$116.96
