Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Adult Green Plaid Mini Skirt features a traditional tartan design with pleats
Like a classic kilt, this mini skirt is adds style to your St. Patrick's Day outfit
Made of fabric
10" long inseam and back zip closure
One size fits most adults
Intended for adult use only
| Part Number | 344566 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Green |
| Colour(s) | Green |
| Costume Accessory Type | Skirt |
| Costume Accessory Type | Skirt |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 32.07 cm |
| Package Depth (cm) | 32.07 cm |
| Package Depth (in) | 12.63 in |
| Package Depth (in) | 12.63 in |
| Package Height (cm) | 1.02 cm |
| Package Height (cm) | 1.02 cm |
| Package Height (in) | 0.40 in |
| Package Height (in) | 0.40 in |
| Package Weight (kg) | 0.14 kg |
| Package Weight (kg) | 0.14 kg |
| Package Weight (lb) | 0.30 lb |
| Package Weight (lb) | 0.30 lb |
| Package Width (cm) | 18.88 cm |
| Package Width (cm) | 18.88 cm |
| Package Width (in) | 7.43 in |
| Package Width (in) | 7.43 in |
| Primary Material | Fabric |
| Primary Material | Fabric |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | St. Patrick's Day |
| Theme | St. Patrick's Day |
