Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Transform into a member of the Akatsuki with this Adult Naruto Akatsuki Robe. Perfect for Halloween or anime cosplay events, this anime robe features the iconic red clouds and a high collar, making it an essential accessory for any Naruto fan. Embrace your inner ninja and stand out at any gathering with this one size fits most costume.
The black robe features red clouds, long sleeves, and a high collar
This cosplay robe is perfect for any Akatsuki member
One size fits most
| Part Number | 8409202 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+), Youth (13-18 Years) |
| Age Group(s) | Adult (18+), Youth (13-18 Years) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black, Red |
| Colour(s) | Black, Red |
| Costume Accessory Type | Robe |
| Costume Accessory Type | Robe |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 16.13 cm |
| Package Depth (cm) | 16.13 cm |
| Package Depth (in) | 6.35 in |
| Package Depth (in) | 6.35 in |
| Package Height (cm) | 1.78 cm |
| Package Height (cm) | 1.78 cm |
| Package Height (in) | 0.70 in |
| Package Height (in) | 0.70 in |
| Package Weight (kg) | 0.57 kg |
| Package Weight (kg) | 0.57 kg |
| Package Weight (lb) | 1.25 lb |
| Package Weight (lb) | 1.25 lb |
| Package Width (cm) | 25.40 cm |
| Package Width (cm) | 25.40 cm |
| Package Width (in) | 10.00 in |
| Package Width (in) | 10.00 in |
| Percentage Recycled Content of Total Weight | 0 |
| Percentage Recycled Content of Total Weight | 0 |
| Primary Material | Fabric |
| Primary Material | Fabric |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Halloween, Anime, Ninjas, TV & Movie, Video Game |
| Theme | Halloween, Anime, Ninjas, TV & Movie, Video Game |
Yes, I recommend this product.
