Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Be the softest giggliest cutie in the costume contest with the Pillsbury Doughboy Inflatable Halloween Costume
Comfy one-piece jumpsuit inflates with a built-in fan
Jump in and out easily with the back zipper
Adult standard size
| Part Number | 8406164 |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | Pillsbury Doughboy |
| Character Name(s) | Pillsbury Doughboy |
| Colour(s) | White |
| Colour(s) | White |
| Gender | Male |
| Gender | Male |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 21.83 cm |
| Package Depth (cm) | 21.83 cm |
| Package Depth (in) | 8.60 in |
| Package Depth (in) | 8.60 in |
| Package Height (cm) | 5.97 cm |
| Package Height (cm) | 5.97 cm |
| Package Height (in) | 2.35 in |
| Package Height (in) | 2.35 in |
| Package Weight (kg) | 0.55 kg |
| Package Weight (kg) | 0.55 kg |
| Package Weight (lb) | 1.21 lb |
| Package Weight (lb) | 1.21 lb |
| Package Width (cm) | 16.37 cm |
| Package Width (cm) | 16.37 cm |
| Package Width (in) | 6.44 in |
| Package Width (in) | 6.44 in |
| Pieces Included | Costume |
| Pieces Included | Costume |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Halloween, Food & Drinks, Inflatable |
| Theme | Halloween, Food & Drinks, Inflatable |
