Amscan
Pick up available 12:00 p.m., May 28
Get into the holiday spirit with the Adult Plush Elf Hat. This festive Christmas accessory, featuring a green and red design with charming jingle bells, is perfect for adding a touch of cheer to your Christmas celebrations. Stay cozy and stylish while spreading holiday joy.
Deluxe Plush Elf Hat is a green and red this festive hat that features a jingle bell-embellished crown with a large jingle bell hanging from the tip
Made from soft plush material so you stay cozy in Santa's workshop
One size fits most teens and adults
Measures 15"
| Part Number | 395016 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Green, Red |
| Colour(s) | Green, Red |
| Costume Accessory Type | Hats |
| Costume Accessory Type | Hats |
|---|---|
| Holiday | Christmas |
| Holiday | Christmas |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 31.75 cm |
| Package Depth (cm) | 31.75 cm |
| Package Depth (in) | 12.50 in |
| Package Depth (in) | 12.50 in |
| Package Height (cm) | 2.54 cm |
| Package Height (cm) | 2.54 cm |
| Package Height (in) | 1.00 in |
| Package Height (in) | 1.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Width (cm) | 17.78 cm |
| Package Width (cm) | 17.78 cm |
| Package Width (in) | 7.00 in |
| Package Width (in) | 7.00 in |
| Primary Material | Polyester |
| Primary Material | Polyester |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Christmas |
| Theme | Christmas |
$54.96
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
