Amscan
Pick up available 01:00 p.m., May 27
Only 3 left
It's your time to call the shots in the Referee Halloween Costume Accessory Kit. The classic black and white striped referee shirt has a black collar and the number "00". The black baseball cap features hook-and-loop closure and can be adjusted to fit your size. Slip on the silver whistle necklace to complete your classic referee costume for men. Shoes and pants are not included. The Halloween costume includes a shirt, hat, and whistle.
Use the Referee Halloween Costume Accessory Kit to dress up and call the shots this Halloween
Shirt has a black collar and the number "00"
Cap features hook-and-loop closure and can be adjusted to fit your size
Slip on the silver whistle necklace to complete your classic referee costume for men
Includes referee shirt, hat, and whistle
Shoes and pants not included
Intended for adult use only
| Part Number | 848930 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black, White |
| Colour(s) | Black, White |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
|---|---|
| Holiday | Halloween |
| Holiday | Halloween |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 36.83 cm |
| Package Depth (cm) | 36.83 cm |
| Package Depth (in) | 14.50 in |
| Package Depth (in) | 14.50 in |
| Package Height (cm) | 2.54 cm |
| Package Height (cm) | 2.54 cm |
| Package Height (in) | 1.00 in |
| Package Height (in) | 1.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.34 kg |
| Package Weight (kg) | 0.34 kg |
| Package Weight (lb) | 0.75 lb |
| Package Weight (lb) | 0.75 lb |
| Package Width (cm) | 25.40 cm |
| Package Width (cm) | 25.40 cm |
| Package Width (in) | 10.00 in |
| Package Width (in) | 10.00 in |
| Primary Material | Polyester |
| Primary Material | Polyester |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Sports, Careers, TV & Movie |
| Theme | Sports, Careers, TV & Movie |
$129.96
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
