Rubie's Costume Co
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Adult Inflatable T-Rex Dinosaur Costume is perfect for Halloween
Capture viral moments in this costume
Winner of Toy of the Year in 2019
Requires: 4 AA Batteries (not included)
| Part Number | 810481 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | T-Rex |
| Character Name(s) | T-Rex |
| Colour(s) | Assorted |
| Colour(s) | Assorted |
| Costume Accessory Type | Costume Kit |
| Costume Accessory Type | Costume Kit |
|---|---|
| Holiday | Halloween |
| Holiday | Halloween |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 31.37 cm |
| Package Depth (cm) | 31.37 cm |
| Package Depth (in) | 12.35 in |
| Package Depth (in) | 12.35 in |
| Package Height (cm) | 37.08 cm |
| Package Height (cm) | 37.08 cm |
| Package Height (in) | 14.60 in |
| Package Height (in) | 14.60 in |
| Package Weight (kg) | 0.34 kg |
| Package Weight (kg) | 0.34 kg |
| Package Weight (lb) | 0.75 lb |
| Package Weight (lb) | 0.75 lb |
| Package Width (cm) | 9.78 cm |
| Package Width (cm) | 9.78 cm |
| Package Width (in) | 3.85 in |
| Package Width (in) | 3.85 in |
| Primary Material | Polyester |
| Primary Material | Polyester |
| Size | Not Applicable |
| Size | Not Applicable |
| Theme | Halloween, Jurassic World - Inflatable |
| Theme | Halloween, Jurassic World - Inflatable |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
