S/M
Pick up available 02:00 p.m., May 27
Only 5 left
Embrace the spooky spirit of Halloween with the Adult The Addams Family Wednesday Gothic Girl Costume Dress. This black dress captures the iconic look of Wednesday Addams, featuring puff sleeves and a classic collar. Perfect for Halloween parties or themed events, this adult costume will make you stand out in any crowd.
Dress up with the Gothic Girl Panne Dress Halloween Costume this Halloween
Features a black panné dress with puff sleeves
Also includes a knee length skirt and collar
| Part Number | 112604S |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Gender | Female |
| Gender | Female |
| Holiday | Halloween |
| Holiday | Halloween |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 6.99 cm |
| Package Depth (cm) | 6.99 cm |
| Package Depth (in) | 2.75 in |
| Package Depth (in) | 2.75 in |
| Package Height (cm) | 4.45 cm |
| Package Height (cm) | 4.45 cm |
| Package Height (in) | 1.75 in |
| Package Height (in) | 1.75 in |
| Package Weight (kg) | 2.25 kg |
| Package Weight (kg) | 2.25 kg |
| Package Weight (lb) | 4.96 lb |
| Package Weight (lb) | 4.96 lb |
| Package Width (cm) | 3.60 cm |
| Package Width (cm) | 3.60 cm |
| Package Width (in) | 1.42 in |
| Package Width (in) | 1.42 in |
| Pieces Included | Dress |
| Pieces Included | Dress |
| Size | S/M |
| Size | S/M |
| Theme | Addams Family |
| Theme | Addams Family |
$109.96
Yes, I recommend this product.
