Disney
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Adult Village Belle Costume Accessory Kit will help you create the iconic Village Belle costume
Kit includes a blue and white layered apron with floral print design and a large blue hair bow clip
Use this Belle-inspired Halloween Costume Accessory Kit to build your own blue and white village dress costume
One size fits most teens and adults
NOTE: Shoes, books, and a T-shirt are not included
| Part Number | 8402791 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Adult (18+), Youth (13-18 Years) |
| Age Group(s) | Adult (18+), Youth (13-18 Years) |
| Character Name(s) | Belle |
| Character Name(s) | Belle |
| Colour(s) | Blue, White |
| Colour(s) | Blue, White |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
|---|---|
| Number of Pieces | 2 |
| Number of Pieces | 2 |
| Package Depth (cm) | 38.10 cm |
| Package Depth (cm) | 38.10 cm |
| Package Depth (in) | 15.00 in |
| Package Depth (in) | 15.00 in |
| Package Height (cm) | 3.75 cm |
| Package Height (cm) | 3.75 cm |
| Package Height (in) | 1.48 in |
| Package Height (in) | 1.48 in |
| Package Weight (kg) | 0.06 kg |
| Package Weight (kg) | 0.06 kg |
| Package Weight (lb) | 0.14 lb |
| Package Weight (lb) | 0.14 lb |
| Package Width (cm) | 25.91 cm |
| Package Width (cm) | 25.91 cm |
| Package Width (in) | 10.20 in |
| Package Width (in) | 10.20 in |
| Primary Material | Polyester |
| Primary Material | Polyester |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Disney |
| Theme | Disney |
