Disney
S/M
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Bring out your inner Winnie the Pooh in the Adult Winnie The Pooh Costume Accessory Kit
Includes an ear headband and a red and yellow T-shirt with a Pooh headline
One size fits most up to women's size 8
Pants and shoes not included
| Part Number | 8402859 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years), Adult (18+) |
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years), Adult (18+) |
| Character Name(s) | Winnie The Pooh |
| Character Name(s) | Winnie The Pooh |
| Colour(s) | Red, Yellow |
| Colour(s) | Red, Yellow |
| Costume Accessory Type | Tops/Shirts |
| Costume Accessory Type | Tops/Shirts |
|---|---|
| Number of Pieces | 2 |
| Number of Pieces | 2 |
| Package Depth (cm) | 38.10 cm |
| Package Depth (cm) | 38.10 cm |
| Package Depth (in) | 15.00 in |
| Package Depth (in) | 15.00 in |
| Package Height (cm) | 1.27 cm |
| Package Height (cm) | 1.27 cm |
| Package Height (in) | 0.50 in |
| Package Height (in) | 0.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.18 kg |
| Package Weight (kg) | 0.18 kg |
| Package Weight (lb) | 0.40 lb |
| Package Weight (lb) | 0.40 lb |
| Package Width (cm) | 24.13 cm |
| Package Width (cm) | 24.13 cm |
| Package Width (in) | 9.50 in |
| Package Width (in) | 9.50 in |
| Primary Material | Cotton |
| Primary Material | Cotton |
| Size | S/M |
| Size | S/M |
| Theme | Halloween |
| Theme | Halloween |
