Regal
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Baby Bottle Pops includes strawberry, watermelon, blue raspberry, and berry blast flavours
Includes resealable cap
Size: 31 g
| Part Number | K30477 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Flavour | Assorted, Fruit, Other, Raspberry, Sour, Strawberry, Watermelon |
| Flavour | Assorted, Fruit, Other, Raspberry, Sour, Strawberry, Watermelon |
| Gum and Candy Type | Lollipop |
| Gum and Candy Type | Lollipop |
| Ingredients | Sugars |
| Ingredients | Sugars |
|---|---|
| Net Weight (g) | 32.00 g |
| Net Weight (g) | 32.00 g |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 4.00 cm |
| Package Depth (cm) | 4.00 cm |
| Package Depth (in) | 1.57 in |
| Package Depth (in) | 1.57 in |
| Package Height (cm) | 9.00 cm |
| Package Height (cm) | 9.00 cm |
| Package Height (in) | 3.54 in |
| Package Height (in) | 3.54 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 4.00 cm |
| Package Width (cm) | 4.00 cm |
| Package Width (in) | 1.57 in |
| Package Width (in) | 1.57 in |
| Primary Colour | Multi-Colour |
| Primary Colour | Multi-Colour |
| Product Weight (g) | 32.00 g |
| Shelf Life (months) | 18 mo |
| Shelf Life (months) | 18 mo |
| Theme | Not Applicable |
| Theme | Not Applicable |
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
