Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Serve your Valentine's Day treats on this Shaped Heart Platter
Covered in a heart pattern and features dots, lines and more hearts on a white background
Whether it's sweet or savory, whatever you place on this platter will look lovely
Dimensions: 15 1-2" W x 1 1-4" L x 15" H
NOTE: Not recommended for microwave use
| Part Number | 430823 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Disposable Dish Type | Cups |
| Disposable Dish Type | Cups |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 38.10 cm |
| Package Depth (cm) | 38.10 cm |
| Package Depth (in) | 15.00 in |
| Package Depth (in) | 15.00 in |
| Package Height (cm) | 3.81 cm |
| Package Height (cm) | 3.81 cm |
| Package Height (in) | 1.50 in |
| Package Height (in) | 1.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (kg) | 0.09 kg |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Weight (lb) | 0.20 lb |
| Package Width (cm) | 39.37 cm |
| Package Width (cm) | 39.37 cm |
| Package Width (in) | 15.50 in |
| Package Width (in) | 15.50 in |
| Primary Material | Plastic |
| Primary Material | Plastic |
| Product Capacity (gal) | 0.26 gal (US) |
| Product Capacity (gal) | 0.26 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 1.00 l |
| Product Capacity (l) | 1.00 l |
| Product Height (cm) | 1.50 cm |
| Product Height (cm) | 1.50 cm |
| Product Height (in) | 0.59 in |
| Product Height (in) | 0.59 in |
| Product Length (cm) | 1.50 cm |
| Product Length (cm) | 1.50 cm |
| Product Length (ft) | 0.05 ft |
| Product Length (ft) | 0.05 ft |
| Product Use(s) | Cold Food/Drink |
| Product Use(s) | Cold Food/Drink |
| Product Weight (g) | 0.09 g |
| Product Weight (g) | 0.09 g |
| Product Weight (ml) | 0.09 ml |
| Product Weight (ml) | 0.09 ml |
| Product Weight (oz) | 0.00 oz |
| Product Weight (oz) | 0.00 oz |
| Product Width (cm) | 15.50 cm |
| Product Width (cm) | 15.50 cm |
| Product Width (in) | 6.10 in |
| Product Width (in) | 6.10 in |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Theme | Valentines Day |
| Theme | Valentines Day |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
