Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Let your little one dazzle on her special day with this Shimmer and Shine Tiara that features shiny hot pink and purple gem accents
Pink plastic tiara comes with a Shimmer and Shine cameo
Small attached combs keep tiara in place
Dimensions: 5" W x 5" L x 3 1/2" H
One size fits most
NOTE: Not for children under 3 years
| Part Number | 250610 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Kids (5-13 Years) |
| Age Group(s) | Kids (5-13 Years) |
| Character Name(s) | Shimmer Shine |
| Character Name(s) | Shimmer Shine |
| Colour(s) | Pink, Purple |
| Colour(s) | Pink, Purple |
| Costume Accessory Type | Tiara |
| Costume Accessory Type | Tiara |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 2.96 cm |
| Package Depth (cm) | 2.96 cm |
| Package Depth (in) | 1.17 in |
| Package Depth (in) | 1.17 in |
| Package Height (cm) | 1.69 cm |
| Package Height (cm) | 1.69 cm |
| Package Height (in) | 0.67 in |
| Package Height (in) | 0.67 in |
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (lb) | 0.07 lb |
| Package Weight (lb) | 0.07 lb |
| Package Width (cm) | 2.50 cm |
| Package Width (cm) | 2.50 cm |
| Package Width (in) | 0.98 in |
| Package Width (in) | 0.98 in |
| Primary Material | Plastic |
| Primary Material | Plastic |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Birthday, Shimmer and Shine |
| Theme | Birthday, Shimmer and Shine |
