Amscan
Pick up available 12:00 p.m., May 27
Create an enchanting underwater atmosphere at your next event with the Shimmering Mermaids Rectangle Reusable Fish Net Table Runner. This blue table runner, adorned with confetti, is perfect for mermaid-themed parties, adding a touch of oceanic magic to your decor.
Transport guests to the ocean with the Shimmering Mermaids Table Decoration Kit
Simple assembly required
1 fishnet, 4 coral cut-outs, 4 starfish cut-outs, 4 shell cut-outs, and 24 pieces of foam tape
Includes 13 pieces per package
| Part Number | 244040 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 2.03 cm |
| Assembled Height (cm) | 2.03 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.07 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.07 ft |
| Assembled Height (in) | 0.80 in |
| Assembled Height (in) | 0.80 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 19.56 cm |
| Assembled Length (cm) | 19.56 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.64 ft |
| Assembled Length (ft) | 0.64 ft |
| Assembled Length (in) | 7 3/4 in |
| Assembled Length (in) | 7 3/4 in |
| Assembled Width (cm) | 15.24 cm |
| Assembled Width (cm) | 15.24 cm |
| Assembled Width (in) | 6.00 in |
| Assembled Width (in) | 6.00 in |
| Assembled Width (mm) | 152.40 mm |
| Assembled Width (mm) | 152.40 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | Mermaid |
| Character Name(s) | Mermaid |
| Colour(s) | Pink, Purple, Teal, Glitter |
| Colour(s) | Pink, Purple, Teal, Glitter |
| Decoration Type | Decoration Kit |
| Decoration Type | Decoration Kit |
| License Name | Other |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Fabric |
| Material(s) | Fabric |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 10.86 cm |
| Package Depth (cm) | 10.86 cm |
| Package Depth (in) | 4.28 in |
| Package Depth (in) | 4.28 in |
| Package Height (cm) | 2.03 cm |
| Package Height (cm) | 2.03 cm |
| Package Height (in) | 0.80 in |
| Package Height (in) | 0.80 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 8.51 cm |
| Package Width (cm) | 8.51 cm |
| Package Width (in) | 3.35 in |
| Package Width (in) | 3.35 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Teal |
| Primary Colour | Teal |
| Product Use(s) | Party |
| Product Use(s) | Party |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Birthday, Shimmering Mermaid |
| Theme | Birthday, Shimmering Mermaid |
$39.96
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
