Exclusive Brands
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Shock Rocks Cherry Cola Popping Candy are cherry cola flavour
Candy pops in your mouth
Weight: 9 g
| Part Number | PCC-90253 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Flavour | Cherry, Other |
| Flavour | Cherry, Other |
| Gum and Candy Type | Hard Candy |
| Gum and Candy Type | Hard Candy |
| Ingredients | Sugars |
| Ingredients | Sugars |
|---|---|
| Net Weight (g) | 9.00 g |
| Net Weight (g) | 9.00 g |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 7.60 cm |
| Package Depth (cm) | 7.60 cm |
| Package Depth (in) | 2.99 in |
| Package Depth (in) | 2.99 in |
| Package Height (cm) | 10.70 cm |
| Package Height (cm) | 10.70 cm |
| Package Height (in) | 4.21 in |
| Package Height (in) | 4.21 in |
| Package Weight (kg) | 0.01 kg |
| Package Weight (kg) | 0.01 kg |
| Package Weight (lb) | 0.02 lb |
| Package Weight (lb) | 0.02 lb |
| Package Width (cm) | 0.50 cm |
| Package Width (cm) | 0.50 cm |
| Package Width (in) | 0.20 in |
| Package Width (in) | 0.20 in |
| Primary Colour | Black |
| Primary Colour | Black |
| Product Weight (g) | 9.00 g |
| Shelf Life (months) | 18 mo |
| Shelf Life (months) | 18 mo |
| Theme | Not Applicable |
| Theme | Not Applicable |
