Amscan
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Silly Straws come in assorted colours with bends and kinks
Great as party favours or for everyday use
Made of translucent plastic
Reusable
Size: 14 1/2" each
Includes 10 per pack
| Part Number | 392434 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Yellow |
| Design | No Design |
| Disposable Straw Type | Drinking Straw |
| Number of Pieces | 10 |
| Package Depth (cm) | 35.56 cm |
| Package Depth (in) | 14.00 in |
| Package Height (cm) | 3.81 cm |
| Package Height (in) | 1.50 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 13.97 cm |
| Package Width (in) | 5.50 in |
| Primary Material | Plastic |
| Product Length (cm) | 35.56 cm |
| Product Length (ft) | 1.17 ft |
| Theme | Birthday |
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
