Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Silver Trimmed White Plastic Sectional Platter is perfect for your next party
White plastic plate is lined with silver trim for an elegant look
Plate is sectioned so you can mix different items
Measures 16"
| Part Number | 430099 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 3.81 cm |
| Assembled Height (cm) | 3.81 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.13 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.13 ft |
| Assembled Height (in) | 1.50 in |
| Assembled Height (in) | 1.50 in |
| Assembled Length (cm) | 40.64 cm |
| Assembled Length (cm) | 40.64 cm |
|---|---|
| Assembled Length (ft) | 1.33 ft |
| Assembled Length (ft) | 1.33 ft |
| Assembled Length (in) | 16.00 in |
| Assembled Length (in) | 16.00 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.36 kg |
| Assembled Weight (kg) | 0.36 kg |
| Assembled Weight (lb) | 0.80 lb |
| Assembled Weight (lb) | 0.80 lb |
| Assembled Width (cm) | 40.64 cm |
| Assembled Width (cm) | 40.64 cm |
| Assembled Width (in) | 16.00 in |
| Assembled Width (in) | 16.00 in |
| Assembled Width (mm) | 406.40 mm |
| Assembled Width (mm) | 406.40 mm |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 40.64 cm |
| Package Depth (cm) | 40.64 cm |
| Package Depth (in) | 16.00 in |
| Package Depth (in) | 16.00 in |
| Package Height (cm) | 3.81 cm |
| Package Height (cm) | 3.81 cm |
| Package Height (in) | 1.50 in |
| Package Height (in) | 1.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.36 kg |
| Package Weight (kg) | 0.36 kg |
| Package Weight (lb) | 0.80 lb |
| Package Weight (lb) | 0.80 lb |
| Package Width (cm) | 40.64 cm |
| Package Width (cm) | 40.64 cm |
| Package Width (in) | 16.00 in |
| Package Width (in) | 16.00 in |
| Primary Material | Plastic |
| Primary Material | Plastic |
| Product Capacity (gal) | 0.05 gal (US) |
| Product Capacity (gal) | 0.05 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.18 l |
| Product Capacity (l) | 0.18 l |
| Product Use(s) | Outdoor, Indoor |
| Product Use(s) | Outdoor, Indoor |
| Serveware Type | Tray |
| Serveware Type | Tray |
| Shape | Round |
| Shape | Round |
| Theme | Birthday, Anniversary, Wedding |
| Theme | Birthday, Anniversary, Wedding |
