Anagram Int'l Inc.
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Perk up your party with this adorable coffee cup balloon
Shaped like an adorable coffee cup with a warm brown lid, creamy coffee tones, and a cheerful smiling face
This balloon is perfect for coffee lovers, brunch gatherings, or cozy-themed celebrations
Pair with solid colour foil or latex balloons to create top notch party decor
Balloon(s) will be uninflated at the time of shipping/pick up
Balloon(s) can be inflated by going to the purchasing store with a receipt
| Part Number | 4791384 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | Self Sealing, Reusable |
| Assembled Height (cm) | 53.00 cm |
| Assembled Height (ft) | 1.74 ft |
| Assembled Height (in) | 20.87 in |
| Assembled Length (cm) | 35.00 cm |
| Assembled Length (ft) | 1.15 ft |
| Assembled Length (in) | 13.78 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.03 kg |
| Assembled Weight (lb) | 0.07 lb |
|---|---|
| Assembled Width (cm) | 38.00 cm |
| Assembled Width (in) | 14.96 in |
| Assembled Width (mm) | 380.00 mm |
| Balloon Type | Supershape Balloons |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Brown, Tan, White |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Filled Volume (cuft) | 1.17 ft³ |
| Inflation Type | Helium, Air |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 0.64 cm |
| Package Depth (in) | 0.25 in |
| Package Height (cm) | 18.42 cm |
| Package Height (in) | 7.25 in |
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (lb) | 0.07 lb |
| Package Width (cm) | 13.97 cm |
| Package Width (in) | 5.50 in |
| Primary Material | Foil |
| Shape | Die cut |
| Theme | Food & Drinks, General Party |
