WARNER BROS
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Smallfoot Lunch Napkins keep your tables clean at your next party
Each napkin is made of sturdy 2-ply paper perfect for cleaning up after accidental spills and messes
Coordinate these napkins with your other tableware
Made from 2-ply paper
Includes 16 per package
| Part Number | 512091 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | Smallfoot |
| Character Name(s) | Smallfoot |
| Colour(s) | Red, White, Yellow, Blue, Black, Green |
| Colour(s) | Red, White, Yellow, Blue, Black, Green |
| Holiday | Holiday |
| Holiday | Holiday |
|---|---|
| Number of Pieces | 16 |
| Number of Pieces | 16 |
| Number of Ply | 2 |
| Number of Ply | 2 |
| Number of Sheets | 1 |
| Number of Sheets | 1 |
| Occasion | Birthday |
| Occasion | Birthday |
| Package Depth (cm) | 2.81 cm |
| Package Depth (cm) | 2.81 cm |
| Package Depth (in) | 1.11 in |
| Package Depth (in) | 1.11 in |
| Package Height (cm) | 1.69 cm |
| Package Height (cm) | 1.69 cm |
| Package Height (in) | 0.67 in |
| Package Height (in) | 0.67 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 2.86 cm |
| Package Width (cm) | 2.86 cm |
| Package Width (in) | 1.13 in |
| Package Width (in) | 1.13 in |
| Recycled Content Percentage | 0 |
| Recycled Content Percentage | 0 |
| Shape | Square |
| Shape | Square |
| Sheet Length (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Length (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Length (in) | 6.50 in |
| Sheet Length (in) | 6.50 in |
| Sheet Width (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Width (cm) | 16.51 cm |
| Sheet Width (in) | 6.50 in |
| Sheet Width (in) | 6.50 in |
| Theme | Birthday, Birthday Party, Smallfoot |
| Theme | Birthday, Birthday Party, Smallfoot |
| Tissue/Napkin/Towel Type | Paper Napkins |
| Tissue/Napkin/Towel Type | Paper Napkins |
