Sonic
Pick up available 12:00 p.m., May 29
Only 2 left
Transform into your favorite speedy character with the Sonic the Hedgehog Costume Kit. This fun Sonic the Hedgehog accessory set includes a Sonic headpiece hat, inflatable Sonic quills, Sonic gloves, and Sonic foam shoe covers, making it perfect for Halloween costumes or any cosplay event. Embrace the iconic Sonic the Hedgehog look and bring the excitement of the Sonic game to life.
Sonic Kids Accessory Kit provide great add ons to any Sonic costume
One size
Unisex
| Part Number | 124799 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group(s) | Kids (5-13 Years) |
| Age Group(s) | Kids (5-13 Years) |
| Character Name(s) | Sonic the Hedgehog |
| Character Name(s) | Sonic the Hedgehog |
| Colour(s) | Assorted |
| Colour(s) | Assorted |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
| Costume Accessory Type | Accessory Kits |
|---|---|
| Holiday | Halloween |
| Holiday | Halloween |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 38.00 cm |
| Package Depth (cm) | 38.00 cm |
| Package Depth (in) | 14.96 in |
| Package Depth (in) | 14.96 in |
| Package Height (cm) | 6.10 cm |
| Package Height (cm) | 6.10 cm |
| Package Height (in) | 2.40 in |
| Package Height (in) | 2.40 in |
| Package Weight (kg) | 0.60 kg |
| Package Weight (kg) | 0.60 kg |
| Package Weight (lb) | 1.32 lb |
| Package Weight (lb) | 1.32 lb |
| Package Width (cm) | 28.50 cm |
| Package Width (cm) | 28.50 cm |
| Package Width (in) | 11.22 in |
| Package Width (in) | 11.22 in |
| Primary Material | Fabric |
| Primary Material | Fabric |
| Size | One Size |
| Size | One Size |
| Theme | Halloween |
| Theme | Halloween |
$111.96
