Sophistiplate
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Celebrate Hanukkah with style and convenience using these charming Sophistiplate 'Love Light Latkes' disposable beverage napkins. Featuring a festive design with a gold menorah and the phrase 'Love Light Latkes', these napkins add a touch of elegance to your holiday gatherings. Perfect for easy cleanup, they ensure you can enjoy the festivities without the hassle.
Perfect for Hanukkah celebrations and made for easy clean up
Blue paper napkins with 'Love Light Latkes' and a gold menorah
Includes 20 napkins per package
Each napkin measures 5" (12.7 cm)
| Part Number | NPKC-111A |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Blue, White, Yellow |
| Number of Pieces | 20 |
| Number of Ply | 3 |
| Number of Sheets | 20 |
| Package Depth (cm) | 12.50 cm |
| Package Depth (in) | 4.92 in |
| Package Height (cm) | 1.80 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 0.71 in |
| Package Weight (kg) | 0.05 kg |
| Package Weight (lb) | 0.11 lb |
| Package Width (cm) | 12.50 cm |
| Package Width (in) | 4.92 in |
| Sheet Length (cm) | 12.50 cm |
| Sheet Length (in) | 4.92 in |
| Sheet Width (cm) | 12.50 cm |
| Sheet Width (in) | 4.92 in |
| Theme | Hanukkah |
| Tissue/Napkin/Towel Type | Paper Napkins |
$91.96$106.96
