PartyAire
Pick up available 12:00 p.m., May 20
Adds a fun, cosmic touch to any celebration
Cute space-themed designs including planets, a spaceship, and an astronaut
Perfect for birthdays, space-themed parties, or any event that calls for a little starry magic
Set includes 5 space themed candles
Each candle measures approximately 3 3/4" (9.5 cm) tall
| Part Number | PA2150 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | Unscented |
| Assembled Depth (cm) | 2.00 cm |
| Assembled Depth (ft) | 0.07 ft |
| Assembled Depth (in) | 0.79 in |
| Assembled Height (cm) | 9.50 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.31 ft |
| Assembled Height (in) | 3.74 in |
| Assembled Width (cm) | 17.00 cm |
| Assembled Width (in) | 6.69 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 170.00 mm |
| Candle Type | Cake Topper, General Use |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Holiday | Holiday |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 2.00 cm |
| Package Depth (in) | 0.79 in |
| Package Height (cm) | 9.50 cm |
| Package Height (in) | 3.74 in |
| Package Weight (kg) | 0.04 kg |
| Package Weight (lb) | 0.08 lb |
| Package Width (cm) | 17.00 cm |
| Package Width (in) | 6.69 in |
| Primary Material | Wax |
| Primary Scent | Unscented |
| Product Use(s) | Cake, Entertaining, Indoor |
| Shape | Other |
| Theme | Birthday, Space Jam |
$31.96
