Party City
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Transform your space with a vibrant soccer-themed door cover
This door cover features a soccer ball with Spain's flag on a background that says 'Goal' repeating
Designed to accent standards doors or on walls and entryways
Great way to show support for your team during the World Cup
For indoor or outdoor use
Door cover measures 30" x 72" (76.2 x 182.8 cm)
Includes 1 per package
| Part Number | 58373-ESP |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 1.40 cm |
| Assembled Height (cm) | 1.40 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.05 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.05 ft |
| Assembled Height (in) | 0.55 in |
| Assembled Height (in) | 0.55 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 76.20 cm |
| Assembled Length (cm) | 76.20 cm |
| Assembled Length (ft) | 2.50 ft |
| Assembled Length (ft) | 2.50 ft |
| Assembled Length (in) | 30 in |
| Assembled Length (in) | 30 in |
| Assembled Width (cm) | 182.88 cm |
| Assembled Width (cm) | 182.88 cm |
| Assembled Width (in) | 72.00 in |
| Assembled Width (in) | 72.00 in |
| Assembled Width (mm) | 1828.80 mm |
| Assembled Width (mm) | 1828.80 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Decoration Type | Door Decoration |
| Decoration Type | Door Decoration |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Plastic |
| Material(s) | Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 1.27 cm |
| Package Depth (cm) | 1.27 cm |
| Package Depth (in) | 0.50 in |
| Package Depth (in) | 0.50 in |
| Package Height (cm) | 27.31 cm |
| Package Height (cm) | 27.31 cm |
| Package Height (in) | 10.75 in |
| Package Height (in) | 10.75 in |
| Package Weight (kg) | 0.08 kg |
| Package Weight (kg) | 0.08 kg |
| Package Weight (lb) | 0.17 lb |
| Package Weight (lb) | 0.17 lb |
| Package Width (cm) | 19.05 cm |
| Package Width (cm) | 19.05 cm |
| Package Width (in) | 7.50 in |
| Package Width (in) | 7.50 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Multi-Colour |
| Primary Colour | Multi-Colour |
| Product Use(s) | Party |
| Product Use(s) | Party |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Rectangle |
| Shape | Rectangle |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Soccer |
| Theme | Soccer |
