Amscan
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Silver Sequin Table Runner, 13-in x 72-in, dresses up your party in an elegant but effortless way. Each pack comes with a premium-quality table runner featuring a classy glittering silver design that measures 72 by 13 inches. It's a quick and convenient way to dress up your parties and birthday celebrations without breaking the bank. A great deal and simple solution for adding festive sparkle.
Sequin Table Runner is adorned with metallic silver sequins running along the entire length of it
Use this wedding table runner to add a pop of colour and sparkle to your wedding
Perfect for engagement parties, bridal showers, or any other elegant parties
| Part Number | 241947.18 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Length (cm) | 36.32 cm |
| Assembled Length (cm) | 36.32 cm |
| Assembled Length (ft) | 1.19 ft |
| Assembled Length (ft) | 1.19 ft |
| Assembled Length (in) | 14.30 in |
| Assembled Length (in) | 14.30 in |
| Assembled Width (cm) | 6.35 cm |
| Assembled Width (cm) | 6.35 cm |
|---|---|
| Assembled Width (in) | 2.50 in |
| Assembled Width (in) | 2.50 in |
| Assembled Width (mm) | 63.50 mm |
| Assembled Width (mm) | 63.50 mm |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Silver |
| Colour(s) | Silver |
| Diameter (cm) | 7.15 cm |
| Diameter (in) | 2.81 in |
| Fabric Thickness (in) | 0.14 in |
| Fabric Thickness (in) | 0.14 in |
| Fabric Thickness (mm) | 3.58 mm |
| Fabric Thickness (mm) | 3.58 mm |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 36.32 cm |
| Package Depth (cm) | 36.32 cm |
| Package Depth (in) | 14.30 in |
| Package Depth (in) | 14.30 in |
| Package Height (cm) | 6.22 cm |
| Package Height (cm) | 6.22 cm |
| Package Height (in) | 2.45 in |
| Package Height (in) | 2.45 in |
| Package Weight (kg) | 0.23 kg |
| Package Weight (kg) | 0.23 kg |
| Package Weight (lb) | 0.50 lb |
| Package Weight (lb) | 0.50 lb |
| Package Width (cm) | 6.35 cm |
| Package Width (cm) | 6.35 cm |
| Package Width (in) | 2.50 in |
| Package Width (in) | 2.50 in |
| Pattern Type | Other, Geometric |
| Pattern Type | Other, Geometric |
| Primary Material | Plastic |
| Primary Material | Plastic |
| Product Use(s) | Indoor, Outdoor |
| Product Use(s) | Indoor, Outdoor |
| Shape | Rectangle |
| Shape | Rectangle |
| Table Linen Type | Table Runner |
| Table Linen Type | Table Runner |
| Theme | No Theme |
| Theme | No Theme |
