Sophistiplate
Out of stock at Lethbridge, AB Party City
Black and Gold banner features the phrase "Bonne Fete" written in cursive lettering and 2 gold stars, one on each side of the text
15 cm in length
It can be easily hung on walls, across doorways, or as part of a larger decorative setup
This "bonne fête" banner is perfect for birthdays, parties, or any other special event where you want to convey warm wishes and a joyful atmosphere
| Part Number | PB107CTC |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 2.01 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.07 ft |
| Assembled Height (in) | 0.79 in |
| Assembled Length (cm) | 152.40 cm |
| Assembled Length (ft) | 5.00 ft |
| Assembled Length (in) | 60 in |
| Assembled Width (cm) | 12.60 cm |
| Assembled Width (in) | 4.96 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 126.00 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Colour(s) | Gold, Black |
| Decoration Type | Banner |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper, Cotton |
| Number of Pieces | 2 |
| Package Depth (cm) | 30.07 cm |
| Package Depth (in) | 11.84 in |
| Package Height (cm) | 2.01 cm |
| Package Height (in) | 0.79 in |
| Package Weight (kg) | 0.06 kg |
| Package Weight (lb) | 0.13 lb |
| Package Width (cm) | 12.60 cm |
| Package Width (in) | 4.96 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Gold |
| Product Use(s) | Decorative |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Birthday, French |
$15.98
