Rainbow Moments
Pick up available 04:00 p.m., May 28
Letter banner featuring a"Happy Birthday" message in black and gold letters
Made of paper materials
Sold individually
Measures 11' long
A dazzling designed banner that comes in black and gold metallic accents that will make for a standout birthday banner décor piece
| Part Number | BAN-GR2-01 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 19.50 cm |
| Assembled Height (cm) | 19.50 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.64 ft |
| Assembled Height (ft) | 0.64 ft |
| Assembled Height (in) | 7.68 in |
| Assembled Height (in) | 7.68 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 0.10 cm |
| Assembled Length (cm) | 0.10 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.00 ft |
| Assembled Length (ft) | 0.00 ft |
| Assembled Length (in) | 0 in |
| Assembled Length (in) | 0 in |
| Assembled Width (cm) | 350.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 350.00 cm |
| Assembled Width (in) | 137.80 in |
| Assembled Width (in) | 137.80 in |
| Assembled Width (mm) | 3500.00 mm |
| Assembled Width (mm) | 3500.00 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Black, Gold |
| Colour(s) | Black, Gold |
| Decoration Type | Banner |
| Decoration Type | Banner |
| Light Up Indicator | No |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper |
| Material(s) | Paper |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 1.00 cm |
| Package Depth (cm) | 1.00 cm |
| Package Depth (in) | 0.39 in |
| Package Depth (in) | 0.39 in |
| Package Height (cm) | 25.00 cm |
| Package Height (cm) | 25.00 cm |
| Package Height (in) | 9.84 in |
| Package Height (in) | 9.84 in |
| Package Weight (kg) | 0.10 kg |
| Package Weight (kg) | 0.10 kg |
| Package Weight (lb) | 0.22 lb |
| Package Weight (lb) | 0.22 lb |
| Package Width (cm) | 21.00 cm |
| Package Width (cm) | 21.00 cm |
| Package Width (in) | 8.27 in |
| Package Width (in) | 8.27 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Gold |
| Primary Colour | Gold |
| Product Use(s) | Decor |
| Product Use(s) | Decor |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Birthday |
| Theme | Birthday |
$83.96
