Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores
You may be interested in these similar products shown below.Spidey & His Amazing Friends Standard Balloon is the perfect balloon to complement any Spidey themed party
Balloon will bring your party to the next level with your favourite Spidey characters
Helium included
| Part Number | F44487 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | Helium Compatability, Reusable, Self Sealing |
| Advanced Features | Helium Compatability, Reusable, Self Sealing |
| Assembled Height (cm) | 45.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 45.00 cm |
| Assembled Height (ft) | 1.48 ft |
| Assembled Height (ft) | 1.48 ft |
| Assembled Height (in) | 17.72 in |
| Assembled Height (in) | 17.72 in |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 45.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 45.00 cm |
| Assembled Length (ft) | 1.48 ft |
| Assembled Length (ft) | 1.48 ft |
| Assembled Length (in) | 17.72 in |
| Assembled Length (in) | 17.72 in |
| Assembled Weight (kg) | 0.01 kg |
| Assembled Weight (kg) | 0.01 kg |
| Assembled Weight (lb) | 10.00 lb |
| Assembled Weight (lb) | 10.00 lb |
| Assembled Width (cm) | 18.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 18.00 cm |
| Assembled Width (in) | 7.09 in |
| Assembled Width (in) | 7.09 in |
| Assembled Width (mm) | 180.00 mm |
| Assembled Width (mm) | 180.00 mm |
| Balloon Type | Printed, Standard |
| Balloon Type | Printed, Standard |
| Character Name(s) | Spider Man |
| Character Name(s) | Spider Man |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Diameter (cm) | 45.00 cm |
| Diameter (cm) | 45.00 cm |
| Diameter (in) | 17.72 in |
| Diameter (in) | 17.72 in |
| Occasion | General Party |
| Occasion | General Party |
| Package Depth (cm) | 1.00 cm |
| Package Depth (cm) | 1.00 cm |
| Package Depth (in) | 0.39 in |
| Package Depth (in) | 0.39 in |
| Package Height (cm) | 20.00 cm |
| Package Height (cm) | 20.00 cm |
| Package Height (in) | 7.87 in |
| Package Height (in) | 7.87 in |
| Package Weight (kg) | 0.01 kg |
| Package Weight (kg) | 0.01 kg |
| Package Weight (lb) | 0.02 lb |
| Package Weight (lb) | 0.02 lb |
| Package Width (cm) | 15.00 cm |
| Package Width (cm) | 15.00 cm |
| Package Width (in) | 5.91 in |
| Package Width (in) | 5.91 in |
| Primary Material | Foil |
| Primary Material | Foil |
| Shape | Round |
| Shape | Round |
| Theme | Spider Man |
| Theme | Spider Man |
